Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Seler a podagra – czy to zagra?
„Zdrowie wymaga stanu równowagi między wpływami środowiska, sposobem życia oraz różnymi elementami ludzkiej natury”. To są słowa Juliana Aleksandrowicza (1908–1988)
 
lekarza internisty, profesora medycyny, jednego z pionierów polskiej myśli ekologicznej. Z pasją propagował zasady ekologicznej profilaktyki zdrowotnej. W jego pracy najważniejsza była troska o zdrowie pacjenta oraz rozwój medycyny służącej zdrowiu społecznemu.
Czytaj więcej
SERIA - JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM W XXI WIEKU.

SERIA - JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM W XXI WIEKU. RUCH - Stres. Odwieczny wróg człowieka, a może przyjaciel?

Pomijając wszelkie zło, które się słyszy o stresie, potrafi on być naszym sprzymierzeńcem. To dzięki niemu nasi dalecy przodkowie przetrwali w ciężkich warunkach. W sytuacji zagrożenia życia stres mobilizuje całe ciało do trybu „walki lub ucieczki”. 

Czytaj więcej
Kwasy Omega 3 - wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Kwasy Omega 3 to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W ich skład wchodzą trzy rodzaje kwasów: kwas alfalinolenowy, czyli tzw. kwas ALA; kwas eikozapentaenowy, czyli w skrócie EPA oraz kwas dokozaheksaenowy - DHA. Każdy z nich pełni w organizmie ważną rolę, a żadnego organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć.
Czytaj więcej
Czym jest kliniczny niedobór kannabinoidów?

Układ endokannabinoidowy(ECS) jest kluczowy dla funkcjonownia naszego organizmu dlatego ważne jest abyśmy zoobrazowali sobie jego działanie. Został on odkryty nieco ponad 50 lat temu i dzięki temu zaczeliśmy rozumieć jak działają konopie. Wiele jego aspektów pozostało jednak nadal nie zbadanych.

 

 

Czytaj więcej
pixel