



KIEDY STOSOWAĆ CYNAMON MIELONY?
Cynamon wykazuje działanie przeciwzapalne, odkażające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, znieczulające oraz przeciwbólowe.
Jest bardzo pomocny przy problemach trawiennych oraz dba o prawidłową pracę żołądka i jelit. Pomocny przy wzdęciach, kolkach, zaparciach, biegunkach, zgadze, niestrawności, skurczach żołądka, utracie apetytu (zwiększa łaknienie). Przyspiesza przemianę materii.
Dzięki swoim przeciwzapalnym właściwościom jest pomocny przy różnych chorobach, w tym górnych dróg oddechowych. Działa rozgrzewająco, przeciwgorączkowo, poprawia odporność, stosowany w przypadku wychłodzenia, osłabienia, zmęczenia. W połączeniu z miodem jest wspaniałym antidotum na przeziębienie i grypę. Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.
Cynamon wpływa korzystnie na mózg, chroni go i wspomaga jego pracę, co bardzo dobrze wpływa na skupienie, koncentrację, wspomaga myślenie oraz układ nerwowy. Jednocześnie obniża ciśnienie krwi a ryzyko chorób serca maleje. Zmniejsza poziom złego cholesterolu (LDL), a dobry (HDL) pozostawia na dobrym poziomie. Pomaga w pozbyciu się bezsenności.
Zwalcza pasożyty skóry (np. świerzb, wszy) oraz układu pokarmowego. Stosowany również w leczeniu grzybicy.
JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA CYNAMONU MIELONEGO?
Ciąża, nadwrażliwość lub alergia na cynamon. W przypadku poważniejszych chorób, przyjmowania leków lub karmienia piersią zalecamy uprzedni kontakt z lekarzem.
JAK STOSOWAĆ CYNAMON MIELONY?
Cynamonowiec może być stosowany jako aromatyczna przyprawa lub przykładowo, dodatek do odwarów i naparów.