



Jemioła kojarzona jest głównie z bożonarodzeniowymi pocałunkami, które to przynoszą szczęście i pomyślność. Pomimo tego, że uważana jest za uporczywy półpasożyt (pobiera ona sole mineralne oraz wodę z drzew na których bytuje), posiada sporo, naprawdę cennych właściwości, znanych od wielu tysięcy lat! W Japonii wierzy się, że jemioła ma pozytywny wpływ na płodność.
CO ZAWIERA ZIELE JEMIOŁY?
Ziele jemioły zawiera peptydy, flawonoidy, aminokwasy, związki wapnia i potasu, terpeny, aminy biogenne (histamina, tyramina, tryptamina), karoteny i fenole.
KIEDY STOSOWAĆ ZIELE JEMIOŁY?
Jemioła polecana jest zapobiegawczo na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Wskazana jest dla osób cierpiących na nadciśnienie. Rozszerza naczynia krwionośne oraz obniża ciśnienie tętnicze krwi. Stosowana w profilaktyce oraz wspieraniu w chorobach serca, udarze mózgu, miażdżycowym stwardnieniu tętnic, krwawienia z nosa oraz przy zbyt obfitych miesiączkach. Pomaga w dotlenieniu organizmu. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe oraz wspiera i wzmacnia układ odpornościowy.
Ziele jemioły działa również moczopędnie, pobudza metabolizm, reguluje pracę trzustki. Łagodzi nieprzyjemne objawy menopauzy, wykazuje działanie uspokajające oraz jest polecane na bezsenność.
JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA ZIELA JEMIOŁY?
Ciąża, karmienie piersią, niskie ciśnienie tętnicze, nadwrażliwość na jemiołę.
JAK STOSOWAĆ ZIELE JEMIOŁY?
Jedną saszetkę zalewamy szklanką gorącej wody. Pozostawiamy pod przykryciem na około 10-15 minut.